Какво се случва със съдиите? Необясним червен картон за "тигъра" на Барселона (ВИДЕО)

5818 0

Барселона мина през доста драматичен сблъсък при гостуването си на Алавес, но все пак се поздрави с трите точки. И след този двубой обаче старши треньорът на каталунците Шави ще има сериозни претенции към съдийската бригада.

И по-конкретно към едно негово решение през второто полувреме. Трябва да кажем с право, след като 18-годишният атакуващ футболист на тима Витор Роке бе изгонен по доста странен начин след два жълти картона в рамките на пет минути.

"Тигъра", както е популярен заради начина, по който отпразнува своите попадения, тъкмо влезе в серия. Той бе героят за своя отбор при домакинския дуел срещу Осасуна, когато вкара единствения гол в мача. Срещу Алавес пък се разписа в ключов момент за 3:1.

Още: Шави даде 375 минути игрово време на Ламин Ямал с Барселона за 10 дни

Витор Роке със странен червен картон

Витор Роке празнува гола си за Барселона

По-малко от десет минути, след като го стори, той напусна терена и ще бъде наказан за следващия мач. Съперников футболист влезе с шпагат в краката му по малко по-остър начин. Роке отскочи, а при скока закачи с бутоните опонента.

Въпреки това не просто не изглеждаше сякаш Роке заслужава картон, но и сякаш не той извършва нарушение. Можете да видите странната ситуация чрез кадрите по-долу в материала. ВАР пък нямаше как да се намеси, тъй като не бе директен червен картон, нито бе ситуация от тези, при които системата може да участва.

Вижте попаденията и всичко най-интересно от сблъсъка в Ла Лига между Барселона и Алавес (ВИДЕО).

Още: Барселона взе решение за двама основни футболисти - един остава, друг си тръгва