Какво каза Енрике на играчите си, за да спаси сезона на Барселона?

2483 0

През уикенда Барселона гостуваше на Бетис и след трагично първо полувреме, в което домакините бяха с човек по-малко на терена от 35', каталунците се оттеглиха на почивка на трета позиция в испанската Примера дивисион.

В съблекалнята Луис Енрике е влетял бесен на своите играчи и е имал много кратка реч, която в крайна сметка е вдъхновила Лео Меси и компания в най-тежкото им гостуване до края на сезона.

Кристиано определи кой трябва да е треньор на Реал

"Искате ли да спечелите Ла Лига - да или не? Защото определено не изглежда така! Играете без преса, без скорост, без нищо! Изглежда, че играете за нищо. Или тръгваме напред през второто полувреме, или се предаваме и оставяме титлата в шампионата. Всичко зависи от вас - решавайте", казал Енрике, разкрива каталунското издание "Sport".

Това очевидно е подействало добре на играчите, които в крайна сметка взеха победата с 2:0. Сега остават мачове срещу Бетис (у дома) и Гранада (гост), като две победи гарантират втора поредна титла за Барселона.