Жирона си свърши работата срещу Райо Валекано и продължава напред за Купата на краля (ВИДЕО)

1251 0

Жирона успя да се наложи с 3:1 у дома над Райо Валекано в мач от 1/8-финалите за Купата на краля. Така домакините записаха 16-и пореден мач във всички турнири, в който не губят и продължават да изненадват футболния свят с прогреса си.

Жирона продължава напред за Купата на краля

Развой на Жирона - Райо Валекано

Още: Прекарал 6 години в Барселона е вариант №1 за наследник на Шави при евентуална раздяла

Всички голове в битката между двата тима от Ла Лига паднаха през първата част. Уругваецът Кристиан Стуани се разписа на два пъти в 9-ата и 19-ата минута, като вторият му гол бе от дузпа, за да даде преднина от 2:0 на Жирона.

В 26' Дейли Блинд вкара, за да оформи класическия резултат, а Ранди Нтека от Райо Валекано вкара единственото попадение за своя тим. До последния съдийски сигнал Жирона пазеше резултата и не оставяше шансове на гостуващия състав.

По този начин момчетата на Мигел Санчес Муньоз - Мичел, се класират за четвъртфиналите на Купата на краля, където на 19-и януари ще разберат своя противник.

Още: Роберт Левандовски пак създава проблеми и много въпросителни в Барселона