Жирона не спира да диша във врата на Реал Мадрид: Минимален успех го качи на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

578 0

Жирона победи с минималното 1:0 Селта като гост в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. С победата тимът на Мичел се завърна на първата позиция, а в герой за гостите се превърна Порту - авторът на единствения гол в срещата.

Жирона постигна успех №17 през сезона в Ла Лига

Развой на Селта - Жирона

Още: Жоан Лапорта: Приемам формулата, Шави е човек, който уважава Барселона

Първото полувреме на срещата бе доста интересно. Още в 19-ата минута домакините можеха да отбележат, но Оскар Мингеса направи пропуск, след като бе необезпокояван в наказателното поле.

В ответната атака Жирона наказа своя опонент. Мигел Гутиерес намери своя съотборник Кристиан Порту в наказателното поле. Вторият запази хладнокръвие и съумя да намери намери долния ляв ъгъл за 1:0.

През втората част силите се поизравниха. Селта започна да бъде доста по-опасен, но така и не успяваше да застраши сериозно противниковата врата. От другата страна, Жирона се защитаваше доста умело и не оставяше много пространства за домакините.

С победата Жирона се качва на върха и е с актив от 54 точки - 1 пред втория Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Селта пък се намира на 16-ото място с едва 17 пункта.

Още: Започва се - ясен е първият, който ще последва Шави към изхода в Барселона