Исторически успех на Селта! Удари Барса на "Камп ноу" след 73 години

2759 0

Селта записа исторически мач на 1-и ноември късно вечерта. Удари Барселона за първи път от 73 години на "Камп ноу". "Каталунците" паднаха с 0:1 с гол на Хоакин Ларивей за гостите. Това е втори успех за отбора от Виго на този терен. А последният датира от 12-и октомври 1941 година. Барселона регистрира чудовищни пропуски, 4 уцелени греди и вратата на Серхио Алварес в тази среща сякаш беше омагьосана да не допуска гол. След това поражение Барселона вече е на 3-о място в Примера дивисион на 2 точки от "вечния враг" Реал (Мадрид). Този успех пък доближава още повече Селта към голямата цел - класиране за участие в Лига Европа през следващия сезон.

Само Неймар пропиля няколко възможности за откриване на резултата, като не успя да овладее подаване на Луис Суарес в наказателното поле преди да прати топката право в ръцете на играча на мача Алварес минути по-късно. След това фалцов удар на бразилския нападател се отби в напречната греда, като Барса продължи да търси откриващо попадение. За Селта най-близо до гола беше Пабло Ернандес, който прати с глава право в Клаудио Браво след 30 минути игра. Меси, който е близо до това да стане голмайстор №1 в историята на Ла Лига, също тресна гредата. До почивката той и Суарес пропуснаха още две положения. След почивката отново напречната греда попречи на Неймар. В 55-ата минута Селта шокиращо откри пред погледа на бившия си наставник Луис Енрике. Нолито даде гениален пас с пета след загубена топка отстрана на Неймар. Така бяха преодолени трима защитници и Хоакин Ларивей намери долния ъгъл на вратата на Браво. Барселона натисна мощно. Суарес прати в ръцете на Серхио Алварес от няколко метра, след като беше оставен непокрит при подаване на Педро. Клаудио Браво отърва Барса от получаването на втори гол, докато Алварес още веднъж отчая Суарес, а Меси удари четвъртата греда с изпълнение от свободен удар.