Испания с нов лидер! Гранада пое водачеството след труден успех над Бетис

1375 0

Гранада победи Реал Бетис с 1:0 в двубой от 10-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в мача отбеляза Алваро Вадило в 61-та минута след асистенция на Карлос Фернандес.

Това е трети пореден минимален успех у дома за „рохибланкос" и общо шести от началото на сезона. Бетис инкасира пета загуба и продължава да разочарова. Гранада пък е голямата изненада от началото на кампанията в Испания. Андалусийци вече водят в класирането с 20 точки и голова разлика от +7.

Единствените загуби на скромния тим засега са от Севиля (0:1) и при гостуването на Реал Мадрид (2:4). Гранада победи Барселона през септември с 2:0, а освен това завърши 4:4 срещу Виляреал. В четвъртък тимът ще гостува на Хетафе.

Междувременно пък Реал Сосиедад се изравни по точки с Барселона и Атлетико (повече по темата четете тук).