Испания не допусна изненада и се справи лесно с Македония

Снимка: Guliver/GettyImages

855 0

Испания победи по категоричен начин Македония с 4:0 в световната квалификация от група G. Дарко Велковски си вкара автогол в 34-ата минута, а след почивката се разписаха Витоло, Начо Монреал и Ариц Адурис.

Срещата можеше да започне по доста изненадващ начин за домакините, в 4' след смело начало за македонците, топката стигна до Велковски, който от няколко метра прати топката право в ръцете на Де Хеа. След това положение обаче испанците постепенно започнаха да упражняват натиск.

В 34' и с помощта на късмета домакините поведоха. Опитвайки се да опази Мората, Дарко Велковски игра с глава, но вместо да я изчисти я прати неспасяемо в собствената си врата.

През втората част в 50' "Ла фурия" за малко да върне жеста. Марк Бартра подари топката на Алиоски, но той избърза и пропиля шанса си. Домакините удвоиха своята преднина в 64-ата минута. Звездата на Севиля Витоло засече подаване на Давид Силва - 2:0.

Накрая на срещата в рамките на 3 минути Начо Монреал и Адуриц отбелязаха по попадение, с което оформиха крайното 4:0.