И черна котка не спря Барселона срещу Елче

2023 0

Луис Енрике започна с победа треньорската си кариера в Барселона. Каталунците се наложиха с 3:0 над гостите от Елче в мач от първия кръг на испанското първенство.

Малко след първия съдийски сигнал срещата бе прекъсната за малко повече от минута. Причината бе, че черна котка нахлу на терена и се разходи из цялото игрище. Няколко играчи направиха безуспешни опити да хванат животното, което в крайна сметка бе прогонено от един от стюардите на стадион "Камп Ноу". Случката предизвика усмивки сред щабовете и футболистите на двата отбора, а Барса стигна до успеха след два гола на Лионел Меси и един на 18-годишния юноша на тима Мунир Ел Хадади.

Аржентинската суперзвезда вече има общо 245 подадения в Примера дивисион и е на шест от рекордьора по отбелязани голове за всички времена в испанското първенство Телмо Сара (251).

Цяло второ полувреме домакините играха с човек по-малко на терена, след като Хавиер Масчерано получи червен картон.

Пълни 90 минута на терена записа крилото на Елче Гари Родригес, който е бивш футболист на Левски.