Хетафе записа фалстарт за 2015-а

1109 0

Проблемите на Хетафе не са останали в изминалата 2014 година. Това се видя в първия мач на мадридчани за 2015-а година, в който те допуснаха обрат и загубиха от Райо Валекано. Поражението в 17-ия кръг ги прати на 13-а позиция в Примера.

Това е седми пореден мач за Хетафе без успех в първенството. Райо пък прекъсна серията от 3 поредни загуби и е на 11-о място с 20 точки.

Хетафе започна отлично пред своите фенове, като успя да поведе още в 3-ата минута. Алваро Васкес от пряк свободен удар успя да прехвърли стената и да прати топката в близкия ляв ъгъл за 1:0. "Пчеличките" обаче върнаха попадение още преди почивката. В 39-ата минута вратарят на Хетафе излезе и боксира центриране отляво, но падна, а Хосабед овладя и с хубав параболичен удар прати топката в празната мрежа за 1:1.

Гостите стигнаха до победата в 64-ата минута, когато Гаел Какута пусна успоредно на голлинията, а на втора греда Раул Баена засече отблизо с крак – 2:1.