Хамес Родригес прати Колумбия на 1/4-финал на Копа Америка

1699 0

Отборът на Колумбия победи Парагвай с 2:1 и си гарантира първото място в група А на турнира Копа Америка.

Карлос Бака вкара първия гол за победителите в 12-ата минута, а звездата на Реал Мадрид и испанската Примера дивисион Хамес Родригес увеличи преднината след половин час игра.

Виктор Аяла върна един гол в 71-ата минути, но Парагвай не можа да стигне до нещо повече, особено след изгонването на Оскар Ромеро, който получи два жълти картона в рамките на три минути (79`, 81`).

Първият по рода си "обединен" турнир Копа Америка ще се засече с първото издание на Европейското първенство по футбол 2016 с цели 24 отбора.

Колумбия води в групата с пълен актив от шест точки. Домакинът на турнира САЩ се наложи убедително над Коста Рика с 4:0 и спечели първи точки.

Головете за янките отбелязаха Клинт Демпси от дузпа, Джърмейн Джоунс, Боби Шоу Ууд и Греъм Зуси.

Match review - Columbia 2:1 Paraguay - Copa... by Postavkam