Гризман прати Атлетико на върха в Примера (ВИДЕО)

1068 0

Атлетико (Мадрид) временно оглави върха в Примера дивисион, след като в мач от пети кръг се наложи над Хетафе с 2:0. Точен на два пъти за победата бе Антоан Гризман.

Героят на мадридчани в този мач откри резултата още в 4-ата минута. Той се разписа, след като засече от въздуха чудесно центриране на Габи.

Хетфае се втурна упорито да търси изравняване, но авторитетни намеси на Ян Облак отказаха играчите на тима.

Мачът се стече неприятен за младия футболист на Хетафе Карлос Вигарай, чиято уста бе разбита и дълго време лекарите на отбора спираха шурналата кръв. През второто полувреме той изгуби нови минути от мача, след като получи удар в главата.

През втората част Хетафе можеше и да изпълни целта си - изравняване. В 62-ата минута Педро Леон пропусна отличен шанс, шутирайки на педя от вратата.

Атлетико също изтърва възможности чрез Кореа и Годин, за да дойде 90-ата минута, в която Гризман бе намерен от Мартинес и от близко разстояние направи 2:0.

Така "дюшекчиите" оглавиха класирането, а съперникът остана само с 3 точки в актива си.