Феликс и Коща върнаха 10-ма от Атлетико на победния път (СНИМКИ)

1200 0

След два мача без успех, Атлетико Мадрид си възвърна вкуса на победата в Примера Дивисион. "Дюшекчиите" надиграха Майорка като гост с 0:2 след попадения на Диего Коща и Жоао Феликс. В самия край на срещата Атлетико завърши и с футболист по-малко на терена, след като Алваро Мората получи втори жълт картон.

В 26-ата минута Диего Коща откри резултата, за да осигури спокойствие на своя отбор. До края на полувремето не се стигна до повече попадения. През втората част най-скъпата придобивка на "дюшекчиите" Жоао Феликс удвои резултата в 64-ата минута, а само 13 минути по-късно Мората бе изгонен, с което остави своя отбор с 10-ма играчи на терена.

Така Атлетико Мадрид се изкачи до първото място в Примера Дивисион с актив от 13 точки. За Майорка това бе четвърта загуба от началото на сезона, което за момента им отрежда 17-о място.