Червен картон и Гризман залепиха Атлетико за Барса и Реал

1124 0

Атлетико (Мадрид) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Депортиво Ла Коруня в шестия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото попадение през второто полувреме в 70-ата минута реализира Антоан Гризман след отлично подаване отдясно на Кевин Гамейро.

ЖЕРТВИ И В АТЛЕТИКО СЛЕД ДЕРБИТО С БАРСА

Така "атлетите" стигнаха до третото място в класирането с актив от 12 точки - само 1 по-малко от втория Барселона и 2 по-малко от Реал Мадрид. Каталунците сразиха с 5:0 Спортинг (Хихон) вчера, но "белия балет" записа второ поредно реми - 2:2 с Лас Палмас.

За победата на Атлетико над Ла Коруня помогна червения картон в 44-ата минута на Фар от състава на гостите. Гризман пък се извиси начело на класирането при голмайсторите в Примера, като вече има 5 попадения - колкото е активът и на Луис Суарес.