Бомбата на "Камп Ноу" е факт! Гранада обърна Барселона

Снимка: Gulliver/GettyImages

1344 0

Отборът на Барселона пропусна изключителната възможност да се изкачи до върха във временното класиране на Ла Лига. Наглед лесната задача – домакинство на Гранада, въобще не се оказа лесна, след като гостите надделяха с 2:1 след пълен обрат в отложен мач от 33-ия кръг от местната Ла Лига.

Лионел Меси даде превес на Барселона след 23 минути игра, но Дарвин Мачис в 63-ата и Хорхе Молина десетина преди края на мача донесоха успеха на гостите при визитата им на „Камп Ноу”.

Обратът дойде през втората част, а след първия гол на „филипинците” нидерландският треньор на Барса – Роналд Куман, бе изгонен от рефера Пабло Гонсалес Фуертес, след като отправи реплики към съдията.

Загубата остави Барселона на третото място във времнното класиране със 71 точки, колкото има и втория Реал Мадрид, но поради по-добрите си показатели в преките двубой „кралския клуб” е пред Барса. Лидерът Атлетико Мадрид е със 73 точки, а четвъртият Севиля е със 70.

Гранада, от своя страна, се изкачи до осмото място и вече има актив от 45 точки.