Без напрежение: Хоселу натупа Хетафе и изведе Реал Мадрид на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

2851 0

Реал Мадрид постигна ценен успех в 22-рия кръг на Ла Лига. "Кралския клуб" се наложи с 2:0 като гост на Хетафе, пренареждайки класирането в четвъртък вечер.

В герой за "белия балет" с 2 безответни попадения се превърна Хоселу. Испанският таран откри резултата още в 14-ата минута. Именно той оформи и крайното 2:0 в 56-ата минута на срещата.

Така възпитаниците на Карло Анчелоти се изкачиха на върха в подреждането с 57 точки. Жирона зае втората позиция с 2 пункта по-малко, докато Хетафе остана на 10-тата позиция с 29 точки на сметката си и на 7 от Топ 6.

Първите 10 минути на срещата преминаха през пълния контрол върху играта от страна на Реал Мадрид. "Кралете" имаха притежание на топката от близо 80%, отправяйки 1 неточен удар.

Страхотен пас през целия терен изведе Винисиус отляво на страхотна позиция. Бразилецът овладя по безупречен начин и напредна, но шутът му бе отразен от Сориа.

ГОООЛ! Завърналият се след около месец отсъствие Лукас Васкес центрира страхотно топката отдясно към снажния Хоселу. Испанецът надскочи своя пазач, обръщайки движението на коженото "кълбо" в противоположния ъгъл и откривайки резултата. (15')

Video edited on Kapwing

След попадението напрежението пред двете врати утихна. "Лос бланкос" се оттеглиха леко назад, но така и не получиха сериозен натиск в собствената си половина. 62% притежание, 3 на 0 изстрели, 2 от които точни, за възпитаниците на Карло Анчелоти, половин час след началото.

Страхотна възможност се откри пред Реал в 39-ата минута. Хоселу получи хубав пас отдясно. Централният нападател не се посвени и с първото си докосване отпрати силен и точен шут към противниковата врата, но Сориа спаси.

Играчите на домакините изглежда осъзнаха ролята на испанеца и започнаха все по-често да му отделят специално внимание. Алдерете и Дуарте се заеха със задачата за опазването му.

Техният страж обаче можеше да им изиграе лоша шега в самия край на полувремето с неразчетено излизане. Той напусна своето поле, а Хоселу опита да го прехвърли, но ударът бе блокиран.

Вторите 45 минути започнаха по-силно за домакините. Мейсън Грийнууд дриблира между двама защитници на Реал, отправяйки мощен изстрел, който срещна дясната греда. (51')

ГОООЛ! Отново обичайният заподозрян Хоселу удвои преднината на "лос бланкос" след хубаво подаване от другия такъв. Винисиус изведе тарана напред. Той финтира противников защитник и с точен шут направи резултата 2:0 в 56-ата минута.

Изумителна голова възможност пропиля Винисиус в 63-тата минута. Бразилецът бе изведен от Хоселу очи в очи със Сориа. Крилото трябваше единствено да стреля покрай стража, но уцели ръцете му.

5 минути по-късно идентична ситуация се откри и пред Федерико Валверде. Уругваецът се отскубна отляво и от около 2/3 метра от вратата стреля, но бе неутрализиран от Сориа.

Секунди след това отново Винисиус излезе лице в лице със стража на Хетафе. Този път изглеждаше сякаш бразилецът ще се реваншира за пропуска си, но шутира право в тялото на вратаря.

Домакините отвърнаха подобаващо. В 73-тата минута Борха Майорал се озова свободен с топка в крака на метри от вратата на Реал. Той обаче нацели страничната греда. При добавката Кармона също пропусна.

Грийнууд пак имаше шанс да върне своя тим в мача в 79-ата минута. Преотстъпеният английски нападател се освободи добре и стреля в десния ъгъл, но топката профуча покрай страничния стълб.

Стартови състави

Хетафе: 13. Давид Сориа, 15. Омар Алдерете, 6. Домингош Дуарте, 2. Джене, 4. Гастрон Алварес, 20. Неманя Максимович, 5. Луис Мия, 22. Дамиан Суарес, 12. Мейсън Грийнууд, 18. Хосе Кармона, 19. Борха Майорал

Реал Мадрид: 13. Андрей Лунин, 23. Ферлан Менди, 6. Начо Фернандес, 22. Антонио Рюдигер, 17. Лукас Васкес, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 5. Джуд Белингам, 14. Хоселу, 7. Винисиус Жуниор

Преди мача

Тимът на Хосе Бордалас е на десето място във временното класиране с актив от 29 точки. Този на Карло Анчелоти е на втора позиция със сбор от 54 пункта и днес ще се опита да си върне върха, на който е Жирона (55).

За последно Хетафе не загуби от съперника си в началото на 2022 г., когато го победи с 1:0 като домакин. След това Реал победи в четири срещи с обща разлика 6:1.

Отсъстващите в двата състава са малко - Арамбари и Мориба сред домакини, а Алаба, Куртоа и Милитао остават извън сметките на "белия балет".