Барселона загуби двама играчи за повече от месец

Снимка: Guliver/GettyImages

1277 0

Барселона няма да може да разчита сравнително дълго време на своите полузащитници Сержи Роберто и Андре Гомеш. Двамата вчера получиха контузии по време на мача от Шампионска лига срещу Олимпиакос в Пирея.

Роберто бе заменен малко преди края на първото полувреме, а Гомеш излезе на терена в 75-ата минута и получи травма в края на срещата. При Сержи Роберто става въпрос за контузия в подколянното сухожилие, за възстановяването от която са нужни около пет седмици. Португалецът ще бъде извън терена три-четири седмици заради травма в дясното бедро.

С нулевото равенство срещу Олимпиакос, Барселона сложи край на серията си да се разпише във всеки един мач от 77 дни насам. В Гърция също бяха много близо до целта, като от 19 удара към вратата 6 от тях бяха точни. Последният път, когато отборът на Ернесто Валверде не се разписа бе на 16 август срещу Реал Мадрид в мач за Суперкупата на Испания. Тогава Барса загуби с 2:0 с голове на Марко Асенсио и Карим Бензема.