Барселона се върна на победния път в Ла Лига (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

1459 0

Отборът на Барселона се върна на пътя на победите в испанската Примера Дивисион, като се наложи на своя "Камп Ноу" с 4:2 срещу Валенсия.

Победата е добре дошла за възпитаниците на Луис Енрике, които миналата седмица загубиха гостуването си на Депортиво с 2:1.

След днешната победа каталунците събират 63 точки и отново се доближиха на две от лидера Реал Мадрид, който обаче има мач по-малко на сметката си. Валенсия пък остава на 14-та позиция с 30 пункта.

Срещата бе доста интригуваща, като в 29' Елкуим Мангала изведе "прилепите" и смълча 78 675-те фенове на Барса. 6' по-късно Луис Суарес изравни преди да се стигне до заключителните минути от първата част.

Първо Мангала си изкара втори жълт картон за нарушение в наказателното поле, а Лионел Меси направи 2:1. В добавеното време обаче Ел Хадади възстанови равенството.

След почивката суперзвездата на шампионите вкара втори гол в мача, а в последната минута Андре Гомес оформи крайното 4:2.