Барселона се справи без затруднения с Еспаньол на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

1081 0

Барселона победи по категоричен начин с 4:1 Еспаньол на "Камп Ноу" в каталунско дерби от 16-ия кръг на испанското първенство. Луис Суарес в 18-ата минута изведе Барса напред, а отново той в 67-ата бе точен за 2:0. В 68-ата минута Жорди Алба вкара на Еспаньол за 3:0, а Давид Лопес реализира попадение за Еспаньол в 80-ата. В 90-ата точен бе и Лионел Меси.

Още в 7-ата минута Лионел Меси изпусна страхотен шанс. Аржентинецът получи топката в наказателното поле и изстреля топката на сантиметри от дясната греда. В 18-ата минута Суарес обаче не пропусна. Уругваецът направи страхотен пробив и от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Диего Лопес отправи удар в долния ляв ъгъл за 1:0.

15 минути преди края отново Меси не успя да се разпише, след като защитник на Еспаньол блокира ударът му и топката отиде в корнер.

В 55-ата минута Суарес нанесе опасен удар по зема по посока на лявата греда, но вратарят внимаваше и спаси.

В рамките на две минути Барса реши всичко в мача. В 67-ата Луис Суарес стигна до отскочилата топка в наказателното поле и стреля право в целта. Минута по-късно Жорди Алба  отбеляза и второто си попадение за 3:0.

10 минути преди края Еспаньол върна едно попадение. Морено плъзна топката към Давид Лопес на границата на наказателното поле и той намери мрежата с чудесен удар.

Меси отбеляза с нисък удар в центъра на вратата след превъзходен прехвърлящ пас на Луис Суарес - 4:1.

All Goals & Highlights HD - Barcelona 4-1... by arcturusmedia33