Барселона разгроми Бетис за едно полувреме

Снимка: Getty Images/Gulliver

1325 0

Барселона записа повече от убедителна победа като гост срещу Бетис с 0:5 в двубой от 20-ия кръг на Примера дивисион. Всички попадения паднаха през втората част, като Иван Ракитич откри, Лионел Месии Луис Суарес с по два гола оформиха разгрома. Барселона вече води с 11 точки пред втория Атлетико Мадрид и с 19 пред Реал Мадрид.

Домакините започнаха много мобилизирано срещата и имаха няколко добри възможности в началните минути. Постепенно обаче каталунците овладяха инициативата и в 26' Роберто имаше хубав шанс да се разпише, шутирайки към вратата от границата на наказателното поле, но топката премина малко над гредата. В 31' Меси проби в наказателното поле и отправи страхотен удар, който, прелетя точно покрай лявата греда.

През второто полувреме обаче Барселона показа головата си мощ и не остави никакъв шанс на домакините. В 59' Иван Ракитич откри резултата, след като намери мрежата с изчистен завършващ удар след асистенция на Суарес. 5 минути по-късно и след нова грешка в защитата на Бетис, Бускетс прокара хитър пас към Лионел Меси, който хладнокръвно увеличи преднината за отбора си. В 69' и Луис Суарес нанесе своя удар с изстрел от въздуха за 0:3. 10 минути преди края на срещата Меси направи страхотен пробив и от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Антонио Адан прати топката в долния ляв ъгъл. В 89' Суарес направи пеобедата още по-убедителна, с удар към горния ляв ъгъл оформи крайното 0:5.