Барселона пред угрозата да остане без един от "МСН" в Шампионска лига

2310 0

Голмайстор №1 на Барселона в Шампионска лига - Луис Суарес, е пред угрозата да получи наказание от 3 двубоя, в които няма право да играе, стана ясно днес, след като УЕФА ще разгледа една от скандалните ситуации по време на четвъртфинала срещу Атлетико.

В 34' уругвайският нападател удари с крак Хуанфран, но нито един от петимата съдии не видя ситуацията. Така той остана на терена през всички 90 минути и вкара и двата гола за победата на Барселона с 2:0.

УЕФА обаче има право да накаже уругваеца по видеоповторение. Ако главният съдия Феликс Брих бе видял ситуацията и бе показал червен картон, то Суарес щеше да получи наказание от три мача за действието си. Подобно наказание може да наложи и Дисциплинарната комисия към УЕФА, а бившият играч на Ливърпул и Аякс вероятно ще получи и парична санкция.

Ако Суарес бъде наказан за три мача, той ще пропусне реванша след седмица, както и евентуалните полуфинални сблъсъци на "каталунците".