Барселона обърна Атлетико (М) в дербито на кръга в Примера

Снимка: Gulliver/Getty Images

1271 0

Барселона постигна изключително важна победа в испанската Примера Дивисион. Каталунците спечелиха гостуването си на Атлетико (Мадрид) с 2:1, след като направиха пълен обрат в мача. Интересното в мача е, че на няколко пъти играчи от двата отбора играха с ръце, но реферът не посочи бялата точка нито веднъж.

Началото на мача започна с натиск на Барселона. Каталунците имаха някои добри възможности да се разпишат, но не се възползваха. Домакините също не успяха да вкарат положенията си и почивката дойде при нулево равенство.

Атлетико (Мадрид) откри резултата в 51-та минута . Торес беше изведен зад защитата на каталунците, след което стреля към вратата на Барселона. Топката се удари в гредата, но след това влезе в мрежата за радост на феновете на „Висенте Калдерон“.

Само четири минути по-късно обаче Неймар възстанови равенството след перфектно изпълнение на ъглов удар.

В 77-та минута влезлият като резерва Меси бе в основата на обрата, след като също се разписа и даде аванс на своя тим. Аржентинецът не започна като титуляр, тъй като не тренираше пълноценно през седмицата заради раждането на втория му син.

До края на срещата резултатът се запази. След този мач Барселона е с пълен актив от 9 точки, докато Атлетико (М) е с 6.