Барселона и Севиля с чутовни разгроми в Купата на Краля

Снимка: Getty Images/Gulliver

1333 0

Барселона победи с разгромното 7:0 третодивизионния Еркулес в среща реванш от 1/16-финалите за Купата на Краля. Въпреки разочароващото равенство 1:1 в първия двубой в Аликанте, на Ноу Камп носителят на трофея не остави никакви съмнения, че ще продължи в следващата фаза.

Очаквано наставникът на каталунците Луис Енрике даде почивка на голяма част от титулярите, сред които и звездното трио в атака Меси, Суарес и Неймар. Дори и в тяхно отсъствие обаче „синьо-червените” успяха да реализират цели седем попадения.

С хеттрик за успеха се отличи турският национал Арда Туран, разписал се съответно в 55-ата, 85-ата и 89-ата минута. Иначе дошлият от Рома през лятото Люка Дин даде преднина на домакините в 37-ата минута, а в 45-ата Иван Ракитич удвои от дузпа. След почивката се разписаха още Рафиня (50’) и Пако Алкасер (73’).