Барса се върна на върха след обрат, Суарес с две асистенции

860 0

Барселона си върна временно лидерството в Примера дивисион, след като постигна победа над 14-ия в класирането Алмерия с 2:1. Каталунците събраха 25 точки, с една повече от втория Реал (Мадрид), който приема Райо Валекано по-късно тази вечер.

Гостите от Барселона иозставаха в резултата до 73-ата минута, след като домакините откриха в 37-ата минута чрез Тиеви Бифума. Конгоанското крило простреля Клаудио Браво отблизо, след асистенция на Фернандо Сориано.

Треньорът на каталунците Луис Енрике взе мерки на почивката, пускайки Луис Суарес и Неймар в игра. Това даде резултат и тимът стигна до обрат в 73-ата минута, когато се разписа Неймар, след асистенция на Луис Суарес. Уругвайската звезда, който още чака своя първи гол за испанския гранд, асистира и на Жорди Алба за неговия победен гол в 82-ата минута.

Победата е първа за Барселона, след двете поредни загуби в Ла Лига - от Реал (Мадрид) и Селта. Алмерия пък пада за четвърти пореден път и се снижи до 14-ото място в класирането с 9 точки.