Атлетико взе трудното гостуване във Виго и пак е лидер

Снимка: Gulliver/ Getty Images

679 0

Атлетико (Мадрид) си върна челната позиция в Примера дивисион, след като "дюшекчиите" стигнаха до успех с 2:0 при тежкото гостуване на Селта във Виго.

През първата част столичани имаха инициативата и по-добрите положения, но до гол не се стигна. През второто полувреме обаче възпитаниците на Диего Симеоне материализираха и двете си положения.

Голмайсторът на тима Антоан Грийзман се разписа след подаване на Вието за 1:0 3 минути след подновяването на играта, докато в 80' Караско реши всичко в срещата.

Благодарение на успеха си Атлетико отново е на първо място с актив от 44 точки, като води с 2 на Барселона и 4 на Реал Мадрид. Каталунците обаче са с мач по-малко.

Селта остава на 5-о място с 31 пункта на цели 8 точки от Виляреал, който заема 4-ата позиция, даваща право на участие в Шампионска лига през следващото издание на турнира.