Атлетико профука дузпа, но не се даде на Реал

1446 0

Атлетико Мадрид изпусна дузпа, но взе пак се добра до 1:1 в дербито с Реал Мадрид от 7-ия кръг на испанското първенство. След хикса на "Висенте Калдерон" тимът на Рафаел Бенитес е втори с 15 точки, една по-малко от лидера Виляреал. "Дюшекчиите" на Диего Симеоне пък са на пета позиция с 12 точки .

В деветата минута Карим Бензема откри резултата. Нападателят на Реал заби с глава топката в мрежата зад Ян Облак след центриране на Даниел Карвахал отдясно.

В 21-ата минута Серхио Рамос извърши нарушение срещу Тиаго Мендеш в наказателното поле и реферът Ундиано Майенко посочи бялата точка - дузпа за Атлетико. Костариканският вратар на Реал Кейлор Навас обаче по блестящ начин спаси удара на френския нападател на "дюшекчиите" Антоан Гризман и "белите" запазиха аванса си в резултата.

Лусиано Вието все пак изравни в 83-ата минута. Джаксън Мартинес проби отляво и центрира, Гризман хитро изпревари Навас и чукна топката пред него, а дебнещият Вието я отклони във вратата.