Атлетико превзе върха в Испания

785 0

Aтлетико Мадрид задмина Барселона и оглави класирането в Примера дивисион. Ателетико завоюва трудно победата над гостуващия Леванте и постигна победа с минималното 1:0.

Единственото попадение за домакините реализира влезлият като резерва Томас Тейе в 81-ата минута. Още през първото полувреме домакините имаха доста възможности, чрез които да открият резултата. Още във 2-та минута Саул Нигес можеше да отбележи, но ударът му с глава прелетя покрай дясната греда на Мариньо.

Добър шанс за Леванте се открив 70-та минута, но след добро измъкване в наказателното поле на Чуметра, изстрелът му бе блокиран от защитник.

Това е 13-ти успех за мадридчани от началото на сезона

Със спечелените три точки възпитаниците на Диего Симеоне събраха актив от 41точки, с което изместиха от лидерската позиция шампиона Барселона, който е с 39, но и с мач по-малко. Реал е с 36, но предстои гостуване срещу Валенсия.