Атлетико Мадрид загуби от Алавес като гост

553 0

След злощастното отпадане в Шампионска лига, Атлетико Мадрид допусна и поражение в първенството. Това се случи при гостуването на Алавес с 0:2 в мач от 32-ия кръг на Ла Лига.

Какво се случи в срещата?

Още в 15-ата минута домакините изненадаха гостите от столицата, когато Карлос Бенавидес откри резултата с хубав гол от границата на наказателното поле.

След това дюшекчиите започнаха по-активни действия и владееха по-често топката. Въпреки това попадение липсваше, а домакините добре се защитаваха.

Във втората минута на допълнителното време на първата част главния съдия отсъди дузпа за Алавес, но бързо промени решението си след преглед с ВАР.

След почивката двата тима предложиха повече битка на терена.

Още: Неочаквана липса за Барселона: Жоао Кансело е аут за Атлетико Мадрид

В 77-ата минута дойде най-доброто положение за Атлетико в целия мач изобщо. Самуел Лино беше оставен непокрит в наказателното поле, стреля силно, но вратарят на домакините Сивера успя да запази мрежата си суха.

6 минути по-късно последва нов шанс за дюшкчиите след опит на Анхел Кореа. Домакинският страж обаче отново беше на ниво, избивайки топката в корнер.

До края вместо да търсят изравнително попадение, гостите инкасираха втори гол. В третата от пет минути продължение на редовното време Луис Риоха препарира буквално Ян Облак с неспасяем шут от наказателното поле.

В класирането Атлетико Мадрид остава на четвърто място с 61 точки, докато Алавес

В следвашия кръг тимът от столицата приема Атлетик Билбао, а "синьо-белите" приемат Селта Виго се изкачи на 13-а позиция с 35 пункта.

Още: Ранен гол само ядоса Атлетико Мадрид, "дюшекчиите" окончателно отказаха Жирона от титлата в Ла Лига

Още: Манчестър Юнайтед заменя бивш вратар на Атлетико Мадрид с настоящ на "дюшекчиите"