Атлетико Мадрид спечели своята група, Мъри с ново реми

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1073 0

Атлетико (Мадрид) е третият испански отбор, който печели своята група в Шампионска лига. Това стана ясно тази вечер, след като възпитаниците на Диего Симеоне стигнаха до лесно 2:1 при гостуването си на Бенфика.

Аржентинският треньор излезе с част от резервите си в този мач, но това не попречени на Нингес да реализира за 0:1 в края на първото полувреме след отлично подаване на Вието.

През втората част мачът беше решен в полза на "дюшекчиите", когато в 55' Вието се разписа за 0:2. Домакините все пак се добраха до почетен гол чрез Митроглу в 75', но до края "орлите" не успяха да изравнят.

В другата среща от групата отборът на Станимир Стоилов - Астана, извоюва първата си точка в гостуване. Това стана след 1:1 срещу Галатасарай.

Въпреки това Астана остана на последно място, след като има 4 точки - с 1 по-малко от турския гранд, който ще играе в Лига Европа. В същото време Атлетико (Мадрид) спечели групата с актив от 13 точки, а с 10 остана Бенфика на второ място.