Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Ейбар

Снимка: Aitor Alcalde/Getty Images

1474 0

Атлетико Мадрид направи важна крачка в борбата за титлата в Испания след като спечели гостуването си на Елче с 1:0 в двубой от 34-тия кръг на Ла Лига. С победата момчетата на Диего Симеоне се приближават към първа титла от 2014 г. насам.

Още в 16-ата минута Маркос Йоренте подаде на Луис Суарес в наказателното поле и уругваецът се разписа. Голът обаче беше отменен поради засада. Все пак в 23-ата минута Яник Ферейра-Караско изведе Йоренте, който вкара. В 64-ата минута Суарес отново вкара, но и този гол беше отменен. В края на мача Фидел изпусна дузпа за Елче.

С победата Атлетико събра 76 точки след 34 изиграни двубоя. Така "дюшекчиите" имат 5 точки аванс и мач повече пред делящите второто място в класирането Реал Мадрид и Барселона.

Повече за борбата за титлата в Ла Лига прочетете тук.