Атлетико Мадрид отново е начало в Испания

Снимка: Gulliver/Getty Images

1748 0

Атлетико Мадрид продължава успешната си серия в Примера дивисион, след като тази вечер разби с 3:0 като гост Лас Палмас в мач от 20-ия кръг на шампионата.

В 17' аванс на столичани даде Фелипе Луис, след като се възползва от добро подаване на Хуанфран. До края на първата част нови голове нямаше, но през второто Антоан Грийзман се развихри и направи победата на "дюшекчиите" класическа.

В 68' Коке през центъра изведе по отличен начин френския стрелец, който напредна и сам срещу вратаря нямаше как да сбърка, отбелязвайки 11-ото си попадение за сезона. Отново комбинация между двамата минута преди края завърши с точен удар на Грийзман - 0:3 в полза на лидера в шампионата.

С това столичани имат 47 точки на върха в класирането и водят с 4 точки пред Реал Мадрид. Барселона е с 5 по-малко, но и два мача по-малко.