Атлетико Мадрид надцака и Гранада и докосва титлата в Ла Лига

1363 0

След равенството в предишния кръг отборът на Атлетико Мадрид се завърна на победния път, след като надви Гранада с 1:2 като гост в мач от 23-ия кръг на испанската Примера Дивисион. "Дюшекчиите" показаха, че "хиксът" със Селта е изключение и продължават да гонят титлата в Ла Лига.

Маркос Йоренте даде аванс на Атлети в 63-ата минута, но само три минути по-късно Ерера успя да изравни резултата за Гранада. Все пак Анхел Кореа отбеляза второ попадение за мадридчани и донесе победата на своя отбор, която ги доближава все повече до така бленувания трофей в Испания.

Атлетико е на първо място с 54 точки, като е с осем повече от втория Реал Мадрид, който дори е с мач повече. Гранада, който имаше силен старт на сезона, продължава с колебливите резултати в последно време, но остава на осмо място с 30 пункта.