Атлетико Мадрид живна срещу Бетис, Алваро Мората профука дузпа, но след това се реваншира (ВИДЕО)

527 0

Отборът на Атлетико Мадрид сложи край на негативната си серия от две загуби и едно равенство във всички турнири, побеждавайки като домакин Бетис с 2:1 в мач от 27-ия кръг на испанската Ла Лига!

Какво се случи на "Уанда Метрополитано"?

Още в осмата минута "дюшекчиите" излязоха напред в резултата, след като Руи Силва си отбеляза нещастен автогол.

В 28-ата Алваро Мората не успя да удвои аванса на своя отбор, пропускайки дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

В края на първото полувреме обаче, той се реваншира с добавка на празна врата за 2:0 (след отразен изстрел на Родриго де Пол).

Алваро Мората

Бетис върна едно попадение в 62-рата минута - Уилям Карвальо вкара прекрасен гол от дистанция, при който топката навести горния ляв ъгъл на Ян Облак.

Ян Облак

*Със спечелените три точки Атлети събра актив от 55 на четвъртото място във временното класиране. Бетис пък остана на шестата позиция със сбор от 42 пункта.

*За "червено-белите" предстои гостуване на Кадис (9.03.), а за "зелено-белите" - домакинство на Виляреал (10.03.).