Атлетико (М) победи с 3:1 Малага

1270 0

Атлетико (М) победи с 3:1 гостите от Малага в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха с 2:0 след голове на Тиаго и Антоан Гризман през първото полувреме. В 64-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Роке Санта Крус. Малко по-късно обаче играчът на Малага Саму Кастийехо получи червен картон. В края на срещата Диего Годин оформи крайния резултат 3:1.

Така Атлетико излезе временно на второ място в класирането, като изпревари Барселона с една точка. По-късно днес каталунците имат мач със Севиля.

Малко преди началото на двубоя на стадион „Висенте Калдерон” стана ясно, че Атлетико (М) вече има осигурено първо ново попълнение през зимата. Според испанската преса „дюшекчиите” ще привлекат младия нападател на ПСВ Айндховен Закария Бакали.