"AS": Реал преподписа със Зидан, удвои заплатата му

1041 0

След като уреди оставането на Кристиано Роналдо и Гарет Бейл за по-дълго в клуба, от Реал Мадрид са решили да сторят това и със сегашния наставник на тима Зинедин Зидан. Според "AS", договорката с французина е била постигната веднага след успеха в Шампионска лига, но Евро 2016 е забавило преподписването на договора официално.

Според новия договор на Зидан той ще взима 5,5 млн. евро заплата, което е двойно повече от сегашното му възнаграждение.

Сходна е била заплатата и на предишния наставник на "белите" Рафаел Бенитес. Карло Анчелоти пък е прибирал 7,5 млн. годишно.

През изминалия сезон Зидан отстъпи златните медали в Ла Лига на Барселона, но спечели единадесетата поред за клуба титла в Шампионска лига. На финала отборът му победи Атлетико (Мадрид) след изпълнение на дузпи.