Алтетико Мадрид сложи край на мъката като гост с победа над Виляреал (ВИДЕО)

689 0

Атлетико Мадрид спечели визитата си на Виляреал в понеделник вечер. В герой за победителите се превърна Саул Нигес само 180 секунди, след като се появи на терена в 84'.

Атлетико отдавна не е побеждавал като гост

В крайна сметка "дюшекчиите" се наложиха с 2:1 при трудното гостуване от 30-ия кръг на Ла Лига. Това е първи успех при визита на столичани от края на януари насам. През това време възпитаниците на Симеоне натрупаха 4 загуби и 2 равенства във всички турнири далеч у дома.

Два месеца бе непобеден и Виляреал по испанските терени, но сега "дюшекчиите" сложиха край на добрата серия с първия си успех на този стадион от 2021 г. насам.

Аксел Витсел откри в понеделник резултата още в 9', но добра комбинация пред наказателното поле на Облак завърши с изравнителен гол на Сьорлот само пет минути след началото на втората част.

С тази победа "дюшекчиите" успяха да се върнат на четвърто място, след като минаха с 2 точки пред Атлетик Билбао (56 т). Виляреал пък е десети с 11 точки изоставане от шестия Реал Сосиедад (49 т.).

Още: "Историята продължава": Атлетико Мадрид с важна новина за 32-годишния Коке (ВИДЕО)

Алваро Мората призна - отказал е на 3 гранда от Италия и е направил голям жест към Атлетико Мадрид

Жоао Феликс порази вратата на Атлетико Мадрид, а след мача се обърна към феновете: Не знаят за нещата, които се случиха