Алавес препарира Селта и ще играе исторически финал с Барселона

944 0

Алавес победи Селта в полуфинален мач реванш в турнира за Купата на Краля и ще играе за трофея срещу Барселона.

Алавес се наложи с минималното 1:0, като точен бе резервата Едгар Мендес. Той се разписа в 82-ата минута на мача.

В първата среща двата тима завършиха 0:0.

Първото полувреме беше равностойно, а след почивката и двата тима действаха предпазливо заради големия залог. Селта бе тимът, който първи сгреши и бе наказан от Мендес, който проби на скорост в наказателното поле, излезе сам срещу вратаря и го преодоля хладнокръвно.

В оставащите минути Алавес прие играта в своята половина, но успя да задържи преднината си и да се класира на финала.

След последния съдийски сигнал небето над стадион "Медисороса" бе озарено от фойерверки, за да бъде отбелязано първото достигане до финала на националната купа.