Тер Щеген спаси Барселона, а съперниковият страж подари победата на "блауграна"

Шампионът на Испания Барселона записа много трудна победа в традиционно трудното си гостуване на Реал Сосиедад в испанската Ла Лига. Възпитаниците на Ернесто Валверде се добраха до пълен обрат и успех с 2:1, като големите герои за каталунците бяха двамата вратари - Марк Андре тер Щеген и този на съперника - Херонимо Рули.

През първите 45 минути Барселона не създаде нито едно положение, а още 12' Елустондо даде аванс на Реал Сосиедад. Между 55' и 62' пък вратарят на "блаугранас" се превърна в истински герой, след като спаси на три пъти вратата си от голове, след като трима различни футболисти на домакините останаха сами срещу него.

Ла Лига се завръща в родния ефир, ето къде ще я гледаме

Една от най-силните лиги в света на футбола - испанската, се завръща в българския ефир. Днес, след дълго чакане, стана ясно къде ще можем да глед...

Тези пропуски костваха твърде скъпо на Сосиедад, тъй като техният вратар - Рули, беше главно действащо лице при двата гола на Барселона. Първо в 63' Суарес се разписа след много слабо избиване на топката от страна на стража, а 3 минути по-късно вратарят увисна при центриране от корнер, падна на тревата и Дембеле реализира на празна врата - 1:2.

Проблемите за Барселона се дължаха най-вече на Лео Меси, който определено нямаше ден. Той не пипна топката в наказателното поле през първото полувреме, а през второто отправи два слаби удара.

Това беше второ поредно успешно гостуване на "блауграна" на "Аноета", като преди това Барселона не беше печелила в 10 поредни гостувани на Реал Сосиедад. Подобно на миналогодишния сблъсък, и този път каталунците спечелиха, след като изоставаха.

Барселона пое контрола върху срещата, но трудно организираше атаките си в заключителната фаза на съперниковото поле. Още при първия си по-сериозен момент пък Реал Сосиедад успя да открие резултата. В 12' топката беше центрирана от пряк свободен удар към лявата половина на наказателното поле. Там Морено с глава успя да свали за Елустондо, който с мощен удар от воле с левия крак разпечата вратата на Тер Щеген - 1:0.

Последва натиск на Барселона, но той продължи да не генерира положения. Сосиедад заложи на контраатаки и Тер Щеген трябваше да се намесва при опасни центрирания в пеналтерията, а Пике на няколко пъти успя да пресече извеждащи подавания в наказателното поле.

В последните 10 минути Барселона натисна по-здраво и Иван Ракитич с глава можеше да изравни след подаване от корнер, но топката мина над вратата. Каталунците имаха и претенции за неотсъдени 2 дузпи, но съдиите, отговарящи за видео повторенията, бяха категорични, че ситуациите не трябва да се преразглеждат - 1:0 до почивката.

Истински фрапантен пропуск направиха домакините в началото на второто полувреме. В 55' Пардо проби отлично в половината на Барселона и изведе отлично Оярсабал. Той обаче, сам срещу вратаря, прати топката над вратата. Барса отговори със слаб удар на Меси, а в 60' Тео Ернандес също изпусна сам срещу вратаря, след като Тер Щеген спаси удара му от близко разстояние - все още 1:0 след час игра.

В 62' Хуанми пък се озова сам срещу вратаря отново, след двойно подаване с негов съотборник, но отново Тер Щеген надделя в сблъсъка с играч на Сосиедад. Тези три пропуска костваха много на Сосиедад, тъй като в 63' резултатът беше изравнен.

При центриране от корнер Пике стреля с глава и вратарят не се намеси особено добре. Топката остана в игра и се получи разбъркване в малкото наказателно поле, където Суарес пръв се ориентира и забоде топката във вратата - 1:1. 2 минути по-късно резервата Коутиньо с типичен пробив пред наказателното поле стреля параболично с десен крак, но вратарят този път се намси добре.

При последвалия корнер стражът увисна и падна на тревата, топката се озова в Дембеле, който мигновено стреля, коженото кълбо се отби в двама играчи на Реал и се озова във вратата - 1:2.

В поседните 5 минути сериозни пропуски направи отново Хуанми, като в 86' той отново беше сам срещу Тер Щеген, но прати топката в аут.