Пике нападнал словесно съдията още на полувремето

2618 0

В Барселона са категорични, че са били ощетени от съдията в двубоя с Жирона, завършил 2:2. Централният защитник на каталунците Жерард Пике дори нападнал рефера Хил Мансано словесно по време на почивката.

През първата част Клеман Ленгле получи директен червен картон, който обаче сериозно разбуни духовете в Каталуния. "Наистина ли смяташ, че има умисъл в действието? Не му ли прави фаул?”, попитал Пике.

“Чуй ме, вдигна си лакътя и той го знае. Това не е естественото положение на ръката и той го знае”, отвърнал реферът. “Да, историята знае защо”, завършил Жерар. Това се разчита като явен намек, че реферът е ощетявал няколко пъти Барселона с показваното на повече картони, отколко е показвал на големия съперник Реал Мадрид.