Лионел Меси с поредно постижение за историята

3137 0

Звездата на Барселона Лионел Меси записа пореден уникален рекорд в своята кариера. Аржентинецът вкара гол номер 400 в испанската Ла Лига с екипа на каталунците.

Така той се превръща в единствения футболист, успявал да вкара толкова попадения в испанския елит. Меси се разписа в двубоя срещу Ейбар, зая да направи 2:0 в полза на Барселона в 53-ата минута на срещата.

Освен това с превърна във втория играч, след Кристиано Роналдо, с 400 или повече гола в топ 5 на първенствата в Европа, но при 63 мача по-малко от португалеца. Двамата със Суарес пък имат общо 31 гола през този сезон, като нито един тим в Ла Лига не е отбелязал повече от дуото на Барселона. През първото полувреме Меси бе единственият полеви играч на Барселона, който не успя да докосне топката в противниковото наказателно поле.

По-рано днес пък Барселона се разочарова от изказване на своя трансферна цел - ето защо.