Леванте матира Барселона с героичен обрат, спря серията им в Ла Лига

4583 0

Барселона допусна изненадваща загуба в мач от 12-ия кръг на Ла Лига срещу Леванте. Каталунците отстъпиха с 1:3, след като водеха с 1:0 до 61-ата минута. Леванте, който има само 5 точки по-малко от шампионите през сезона дотук, показа уверена и вдъхновена игра, докато съперникът им бе плах и натрупа доста грешки в двубоя.

Това бе първата загуба на Меси и компания в последните 6 мача. Каталунците бяха в серия от 5 поредни победи в първенството. Все пак, тимът запази лидерската си позиция, но всичко може да се промени с изиграването на останалите двубои от кръга - преднината пред Реал Мадрид е само една точка. Леванте пък заема осмата позиция.

Още през първата част стана ясно, че Леванте ще създаде проблеми на Барселона. Въпреки това, каталунците поведоха в 38', след като Лионел Меси реализира дузпа, свирена за нарушение на Хорхе Мирамон срещу Семедо в наказателното поле. Малко преди края на полувремето капитанът на гостите можеше да удвои преднината им, след като остана сам срещу вратаря на крачка от вратата, но Абарискета се намеси, а после мирамон изчисти топката. Още преди почивката Валверде извърши принудителна смяна - Карлес Перес замени Луис Суарес, който изглежда има проблеми с глезена.

Леванте не се отказа да търси промяна в резултата и след почивката и го постигна в 61'. Тогава, след грешка на Жерар Пике, Хосе Кампаня получи чудесен пас от Моралес и, останал сам срещу Тер Щеген, прати топката в левия му ъгъл. Две минути по-късно Борха Майорал получи чудесен пас на свой ред и завъртя топката в левия ъгъл на германския страж на Барселона. Обратът беше факт.

Минута по-късно домакините можеха да вкарат и трети гол на каталунците, но се размина. Това обаче се случи в 68', след статична ситуация - защитник на Барселона изби топката след центрирането, но тя попадна у Неманя Радоя, който стреля, а след рикошет в крака на Пике кълбото стана неспасяемо за Тер Щеген - 3:1.

В 74' Лео Меси намали изоставането на своя тим след впечатляваща акция. Той проби в наказателното поле, направи двойно подаване с Гризман, излъга двама бранители и стреля точно покрай вратаря. За съжаление на него и феновете на тима, намеса на ВАР показа, че Гризман е бил в засада и попадението беше отменено. В края (92') влезлият като резерва Ансу Фати можеше да върне поне един гол, но отблизо прати топката в ръцете на Айтор. В последните секунди пък с пропуск за Леванте се отчете Гонсало Мелеро.

Малко преди края на полувремето капитанът на гостите можеше да удвои преднината им, след като остана сам срещу вратаря на крачка от вратата, но Абарискета се намеси, а после мирамон изчисти топката. Още преди почивката Валверде извърши принудителна смяна - Карлес Перес замени Луис Суарес, който изглежда има проблеми с глезена.
В 74' Лео Меси намали изоставането на своя тим след впечатляваща акция. Той проби в наказателното поле, направи двойно подаване с Гризман, излъга двама бранители и стреля точно покрай вратаря. За съжаление на него и феновете на тима, намеса на ВАР показа, че Гризман е бил в засада и попадението беше отменено.