Какво радва и какво тревожи Барса преди "Ел Класико"?

3863 0

Само дни след равенството 2:2 в гостуването на Реал Сосиедад Барселона ще приеме на "Камп Ноу" кръвния враг от Реал Мадрид. Първото издание на "Ел Класико" за сезона трябваше да е преди около два месеца, но бе отменено заради протестите в Каталуния. Ето какво радва и тревожи "блаугранас" преди сблъсъка с "кралския клуб".
Нестабилност в защитата. Защитата на Ернесто Валверде е допуснала цели 20 гола в 16 двубоя в испанската Ла Лига. В Шампионска лига, пък, са допуснати 4 попадения в 6 мача. Каталунците имат само 6 сухи мрежи, като в последните 9 срещи, само веднъж не е допускан гол.
Позицията ляв бек. Жорди Алба игра срещу Реал Сосиедад, но определено бе далеч от най-добрата си форма, като допусна редица неточности. Испанецът вероятно ще започне като титуляр срещу Реал Мадрид, но възниква въпросът дали Нелсон Семедо не е по-добрият вариант.

Само дни след равенството 2:2 в гостуването на Реал Сосиедад Барселона ще приеме на "Камп Ноу" кръвния враг от Реал Мадрид. Първото издание на "Ел Класико" за сезона трябваше да е преди около два месеца, но бе отменено заради протестите в Каталуния. Испанското издание "Marca" информира какво радва и какво тревожи "блаугранас" преди сблъсъка с "кралския клуб".

Позицията ляв бек. Жорди Алба игра срещу Реал Сосиедад, но определено бе далеч от най-добрата си форма, като допусна редица неточности. Испанецът вероятно ще започне като титуляр срещу Реал Мадрид, но възниква въпросът дали преквалифицирането на Нелсон Семедо не е по-добрият вариант.

Серхио Бускетс. Испанецът е изключително важна част от състава на каталунците, но разочарова срещу Сосиедад, като дори бе заменен в 73-ата минута. Той фаулира Мартин Одегаард, за да направи дузпа. Въпреки всичко, Бускетс ще стартита от първите минути.

Партньорството между Меси, Суарес и Гризман. Триото в атаката на каталунците сякаш най-сетне започва да се сработва успешно. За момента те имат общо 33 гола (Меси - 14, Суарес - 12, Гризман - 7). При отсъствието на Усман Дембеле няма съмнение, че тримата ще са титуляри срещу Реал.

Френки де Йонг. Холандецът е едно от най-позитивните неща в Барселона този сезон. Той показа на Валверде, че може да разчита на него и играе на ниво във всеки един момент. Освен това се наблюдава огромна мотивация.

Прословутата по-голяма почивка. Много се изписа относно факторът почивка. От Реал неведнъж се оплакаха, че ще почиват с 30 часа по-малко, но всъщност това в действителност е предимство за каталунците.

А коя суперзвезда, изпусната от Барселона преди години, може да се завърне на "Камп Ноу" - вижте в този материал на SportLive.