Барселона изпуска титлата след поражение от Малага

1042 0

Малага нанесе изнендващо поражение на Барселона с 2:0 в последния съботен двубой от 31-и кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха в 32-ата минута с гол на Сандро Рамирес. Каталунците протестираха, че в ситуацията Рамирес е бил в засада, но телевизионните повторения показаха, че такава няма.

В 65-ата минута Неймар получи червен картон за нарушение срещу Диего Йоренте, а в самия край на срещата Джони затвърди победата на Малага.

Барселона изостава на три точки от лидера Реал, който при това е изиграл един мач по-малко. В следващия кръг тимът на Луис Енрике посреща Реал Сосиедад, а Реaл гостува на Спортинг Хихон.

Неймар може да отнесе наказание от три мача за ироничните си аплодисменти към съдията при червения картон и в този случай ще пропусне Ел Класико срещу Реал на 23 април. Бразилецът бе изгонен от терена за пети път в кариерата си.