Барселона изпрати защитник под наем в тим от Бундеслигата, има и клауза за откупуване


Барселона изпрати защитник под наем в тим от Бундеслигата, има и клауза за откупуване
Снимка: Getty Images/Gulliver

2053 0

Барселона постигна договорка с немския Шалке и ще прати под наем своя бранител Жан-Клер Тодибо. Каталунците не разчитат на защитника и се очакваше да предприемат подобна стъпка.

Договорът е до 30 юни, като от Шалке ще платят 1,5 млн. евро за този период на испанския шампион. Освен това немския клуб ще плаща заплатата на играча и ще има възможността да го откупи срещу сумата от 25 млн. евро и още 5 млн. под формата на бонуси. При положение, че се стигне до подобна сделка, то Барселона ще може в бъдеще да си го върне срещу сумата от 50 млн. евро и още 10 млн. евро заради други клаузи.

Тодибо има едва 5 срещу за Барселона след неговото пристигане на "Камп Ноу" през януари 2019 година. Защитникът дебютира за каталунците на 15 април при гостуването на Уеска, като записа минути и в Шампионска лига.

А как новият треньор на Барселона засипа със суперлативи Лионел Меси преди време - вижте ВИДЕО в този материал на SportLive. 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички