Алваро Мората с дебютен гол при втора поредна победа на Атлетико

Снимка: Getty Images/Gulliver

1369 0

Aтлетико (Мадрид) стигна до втори пореден успех в Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне не срещнаха никакви затруднения срещу гостуващия на "Уанда Метроплитано" Виляреал и го победиха с 2:0.

По този начин "дюшекчиите" върнаха разликата от 7 точки между себе си и лидера Барселона. Мадридчани остават 2-ри с 47 точки. Първия си гол с екипа на Атлетико вкара отдаденият под наем от Челси Алваро Мората. Той успя да открие головата си сметка в средата на първата част след подаване на Фелипе Луис. Крайното 2:0 оформи халфът Саул Нигес 2 минути преди края на редовното време на срещата.

Мората се разписа срещу Реал в Ла Лига и Ювентус в Шампионска лига, но и двете попадения бяха отменени след ВАР, сега обаче нищо не помрачи радостта му. Това е първи успех за Атлетико над "жълтата подводница" от 7 мача насам.