Астана обърна децата на Манчестър Юнайтед в мач без значение

Снимка: Gulliver/GettyImages

3183 0

Отборът на Астана записа престижна победа срещу Манчестър Юнайтед в мач от група L на турнира Лига Европа. Тимът от Казахстан стигна до успеха след обрат от 0:1 до 2:1. Джеси Лингард откри резултата в 10-тата минута, а през втората част домакините стигнаха до победата чрез гол на Дмитрий Шомко и автогол на Ди‘Шон Бърнард.

Оле Гунар Солскяер беше излезнал с абсолютно експериментален състав в срещата срещу Астана, като 8 от 11-те титуляри бяха футболисти на под 21 години. Единствените по-опитни бяха Джеси Лингард, който днес бе с капитанската лента, Люк Шоу и третият вратар Лий Грант. Манчестър Юнайтед започна по-активно двубоя, като откри резултата след далечен удар на Джеси Лингард в 10-тата минута. До края на първата част и двата тима имаха шансове да отбележат още попадения, но несполучиха.

Втората част обаче започна с подем за Астана, които успяха да стигнат до гол, дето на Дмитрий Шомко в 55-тата минута. Няколко минути по-късно домакините достигнаха до пълен обрат, след като Антонио Рукавина центрира отдясно, а Ди‘Шон Бърнард отклони топката в собствената си врата. Малко след това Астана имаха възможност и за трето попадение, но удар на Муртазаев мина много близо покрай гредата на Грант.

Така Манчестър Юнайтед записа първо поражение в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. Въпреки загубата, „червените дяволи“ остават на първата позиция в група L с 10 точки и вече си осигури участие в елиминационната фаз. Астана е без шансове за класиране напред и заема последното място с 3 точки.