За едно полувреме Ювентус разпиля Кротоне

Снимка: Gulliver/GettyImages

913 0

Ювентус победи убедително отбора на Кротоне с 3:0 в двубой от 14-ия кръг на Серия А. Голмайстори за "бианконерите" са Манджукич, Де Шилио и Бенатия.

И трите попадения паднаха през втората част, въпреки че италианският шампион доминираше и през първото полувреме, но не успя да открие резултата. Близо до това бе Матюиди в 34', като засече с глава, но мина на сантиметри от лявата греда. Александър Тонев отправи два удара към вратата на Буфон, преди да бъде заменен в 75' от Марчело Трота.

С началото на второто полувреме започна и рецитала за Юве. В 52' Манджукич засече трудно центриране и с глава прати топката в десния ъгъл. В 60' влезлият като резерва няколко минути по-рано Де Шилио шутира от границата на наказателното поле за 2:0. В 71' Бенатия стигна до отскочила топка и без много затруднения засече за крайния резултата.

Ювентус са на трета позиция с 34 точки, 4 зад лидера Наполи, а Кротоне са на 15-а позиция с едва 12 точки.