За две минути Франческо Тоти собственоръчно бетонира Рома в Шампионска лига

1162 0

Неостаряващият капитан на Рома Франческо Тоти се появи като резерва в 86' на двубоя с Торино при резултат 1:2, но с два бързи гола Принца на Рим донесе шокиращ обрат в последните минути на "Стадио Олимпико" в италианската столица.

Белоти с гол в 35' даде изненадващ аванс на гостите, който беше неутрализиран от Костас Манолас в 66'. Гръцкият национал се разписа след отлично подаване на Пероти.

И докато Рома натискаше здраво, Мартинес с 80' за втори път даде аванс на Торино и срещата изглеждаше приключила.

Лучано Спалети реши да пусне в игра Франческо Тоти в 86', за да поиграе малко капитанът, който получава все по-малко шансове през този сезон.

Само минута по-късно при центриране на Миралем Пиянич той засече центрирането при далечната греда и успя да се разписе - 2:2.

И само две минути по-късно от дузпа Тоти донесе победата, а с това и разлика от 7 точки от 4-ия в класирането тим на Интер, който загуби от Дженоа с 0:1 при гостуването си на "грифоните".

Благодарение на победата Рома събра актив от 68 точки - на цели 5 от втория Наполи, но и на 7 от преследвача си за третото място в класирането.