Снимка: БГНЕС

1606 0

Милан надви Барселона с 1:0 с късен гол в двубой от турнира Международна купа на шампионите. Мачът се игра на "Ливайс Стейдиъм" в Санта Клара. Единственият гол бе дело на португалеца Андре Силва в 93-ата минута.

Италианският тим записа първи пълен успех в турнира и има четири точки от три срещи. Барселона остава без победа. В първия кръг каталунците се наложиха над Тотнъм след дузпи, но по регламент получиха само една точка.

В друг мач от надпреварата Реал Мадрид срази Ювентус с 3:1 на стадион "ФедЕкс Фийлд" в Лендоувър (САЩ). Италианският тим поведе благодарение на автогол на Дани Карвахал в 12-ата минута, а Гарет Бейл възстанови равенството с точен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле в 39-ата минута. Веднага след почивката Реал взе преднина с гол на Марко Асенсио след асистенция на дебютанта в състава на "белия балет" Винисиус Жуниор. Отново Асенсио оформи крайното 3:1 в 56-ата минута.