Снимка: Guliver/GettyImages

1390 0

Интер постигна минимален успех с 1:0 като гост на Парма в двубой от 23-кръг на италианската Серия А. Двубоят бе контролиран от "нерадзурите“ в по-голямата му част, но възпитаниците на Лучано Спалети трябваше да почакат, за да реализират победния гол в срещата. Той бе отбелязан от Лаутаро Мартинес, който вкара само две минути, след като се появи на терена на мястото на Жоао Марио. В асистент за попадението на аржентинския нападател се превърна Раджа Наинголан.

Така Интер постигна първия си успех в първенството през календарната 2019, а голът на Мартинес бе и първият, който тимът реализира изобщо в Серия А от началото на годината след нулевото равенство с Болоня и двете минимални загуби от Торино и Болоня.

За Парма това бе шести последователен мач без победа у дома. В следващите си двубои Интер гостуват на Рапид Виена в двубой от 1/16-финалите на Лига Европа, докато Парма пътува за визита на Каляри.