Снимка: Giorgio Perottino/Getty Images

1309 0

Ювентус спечели с 2:1 домакинството си на Наполи в отложен мач от италианската Серия А. "Бианконерите" си осигуриха преимущество през първото полувреме на срещата, след като в 13-ата минута Кристиано Роналдо изведе момчетата на Адреа Пирло напред в резултата, а в 73-ата Пауло Дибала удвои. Лоренцо Инсинйе вкара почетния гол за Наполи в 90-ата минута от дузпа.

В 34-ата минута обаче останаха съмнения за дузпа. Федерико Киеза беше фаулиран от Ърлинг Лозано в наказателното поле. Реферът на срещата Маурицио Мариани обаче си замълча и не разгледа ситуацията втори път.

Преди мача двата отбора деляха третото място в класирането на Калчото с активи от по 56 спечелени точки. С победата Ювентус се изкачи на трето място с актив от 59 точки, като Аталанта има 58 и засега държи четвъртата позиция в подреждането.